2/23/2017

Włosomaniaczka po keratynowym prostowaniu: tania i efektywna pielęgnacja włosów, przykładowe zestawy


Keratynowe prostowanie to wciąż bardzo popularny u nas zabieg. Jest fantastyczną „drogą na skróty” dla osób o zniszczonych włosach, a zarazem wybawieniem dla tych z nas, które nie akceptują swoich loków i dzięki zabiegowi u fryzjera mogą przestać katować je prostownicą. W zależności od długości i gęstości włosów, cena prostowania może być dość wysoka, a jeśli dorzucimy do tego koszty specjalnych kosmetyków dla klientek po zabiegu... kwota potrafi zrobić się naprawdę znacząca.



Na szczęście wiemy już, że owe wyspecjalizowane produkty niczym wielkim się nie wyróżniają. Dbanie o włosy po keratynowym prostowaniu można zamknąć w najważniejszych punktach:

  • nie olewać pielęgnacji nawet, jeśli włosy świetnie się prezentują;
  • myć włosy łagodnymi kosmetykami;
  • dostarczać włosom keratyny;
  • unikać kosmetyków z solą (Sodium Chloride) w składzie;
  • unikać silikonów i wysuszających alkoholi (Alcohol, Alcohol denat. oraz Isopropyl alcohol).

Poniższe kosmetyki i pomysły przetestowałam na mojej Mamie, która ma kręcone włosy i zero zapału, aby pieścić się z nimi jak ja ze swoimi. Po długim biciu się z myślami zdecydowała się na keratynowe prostowanie i teraz, po siedmiu (!!!) miesiącach, zauważyła pierwsze wywijanie się końcówek. Wydaje mi się więc, że metody działają i mam nadzieję, że przydadzą się i Wam. Podkreślam jednak, że nie podchodzą one do wypunktowanych zasad zbyt rygorystycznie. Żeby nie było: profesjonalne produkty fryzjerskie również nie respektują ich zbyt ściśle ;) Ale jeśli chciałybyście zebrać kosmetyki w stu procentach realizujących wymienione założenia, zajrzyjcie do tego wpisu:

Przegląd tanich, drogeryjnych kosmetyków całkowicie pozbawionych składników przeciwwskazanych po keratynowym prostowaniu.


MYCIE

... tak, żeby nie wypłukać keratyny


Podstawową zasadą mycia włosów po keratynowym prostowaniu jest to, żeby było ono możliwie najłagodniejsze. Mamy tu więc do wyboru dwie główne strategie: łagodny szampon albo mycie odżywką.

W kwestii łagodnego szamponu najlepsze i właściwie wyczerpujące chyba temat zestawienie wykonała jakiś czas temu Kasia Na Fali (klik!) i trudno tu właściwie coś dodać ;) W jej tekście znajdziecie szampony powszechnie dostępne stacjonarnie oraz takie ze sklepów internetowych; totalnie ekologiczne jak i zupełnie normalne; tanie jak barszcz i nieco droższe również. Wersją easy może być na przykład ułatwiający rozczesywanie włosów szampon Babydream – to ten z lewkiem na etykiecie (EDYCJA 16.11.2018 - produkt został wycofany, a nowy podstawowy szampon Babydream niebyt przypadł mi do gustu.)

W przypadku mycia odżywką dla mnie niezmiennie ideałem są tu maski Kallos, które bez problemu znajdziemy m.in. w Hebe. Na mycie włosów tą metodą schodzi dość dużo kosmetyku, dlatego zwykle ważne jest, żeby nie było to nic przesadnie drogiego – i tu kolejny punkt dla Kallosów :)

Obie te metody możemy „podkręcić” przez wybranie kosmetyku z keratyną w składzie. Tym sposobem nie tylko umyjemy włosy delikatnie, ale też i dostarczymy im nieco pożądanego składnika tym samym przedłużając efekt zabiegu.

Znalezienie maski z keratyną nadającej się do mycia odżywką jest banalnie proste: Kallos Keratin (klik!) to jedna z moich ukochanych masek, a zarazem jeden z najpopularniejszych wariantów tego produktu: znajdziemy go więc właściwie wszędzie (w przeciwieństwie do nowszych Kallosów, których często trzeba się naszukać lub wręcz zamówić przez internet).

Ale łagodne szampony z keratyną znajdziemy również! Moim pierwszym skojarzeniem jest Intensywnie Regenerujący Szampon Biovax JEDWAB + KERATYNA (klik!). Miałam kiedyś któryś szampon z tej serii i poza tym, że zawierał proteiny mleka (których moje włosy nie lubią i na które reagują puszeniem) to wspominam go bardzo dobrze. Dlatego myślę, że mogę bezpiecznie polecić i ten drugi produkt :)


ODŻYWIANIE
... dbamy i dostarczamy keratyny


Keratyna jest na szczęście bardzo popularnym składnikiem kosmetyków do włosów. Jeśli jednak mamy faktycznie skupić się na produktach tanich i najłatwiej dostępnych, to faworyci wyłaniają się sami: chodzi o odżywki Nivea, a konkretnie Nivea Repair & Targeted Care (klik!) oraz Nivea Intense Care & Repair (klik!).

Obie znajdziemy często nawet w supermarketach, mają spoko składy z keratyną i bez silikonów czy alkoholu, a dodatkowo świetnie nadają się też do mycia włosów. Ja wolę stosować je w oryginalnym przeznaczeniu, bo moje kudły keratynę kochają najbardziej chyba ze wszystkich protein i odwdzięczają się za nią pięknym skrętem. Co prawda, pod koniec INCI stoi Sodium Chloride, ale przez wzgląd na jego pozycję w składzie oraz fantastyczne efekty po tej odżywce uważam, że warto o nich mimo wszystko wspomnieć! :)

Wspomnę jeszcze, że keratynę znajdziemy też w prawie każdej odżywce Biovax z serii BB, tj. wersji z keratyną i jedwabiem, do włosów słabych i wypadających, do suchych i zniszczonych, blond, przetłuszczających się, ciemnych i farbowanych :)


MASKI
głębokie odżywianie z keratyną w roli głównej


Oczywiście odżywki to jedno, a maski to coś innego. Używanie czegoś o bogatszym składzie zaprocentuje nam też po wypłukaniu keratyny, kiedy „odsłoni” się prawdziwy stan naszych włosów: fajnie byłoby, żeby nie wołał o pomstę do nieba ;)

Dlatego poza Kallosem Keratin (klik!) (który mimo wszystko może być trochę zbyt biedna, żeby być naszą jedyną maską) warto zaopatrzyć się w coś jeszcze. Nieco bogatszy, a w podobnym stosunku ceny do pojemności jest produkt marki Dr. Sante: maska olej arganowy i keratyna (klik!). Efekty jej stosowania na moich włosach pokazywałam Wam tutaj: klik!

Natomiast moim pierwszym skojarzeniem z łatwo dostępną i mocno odżywczą maską z keratyną jest Biovax JEDWAB + KERATYNA (klik!). Drogerie, apteki – znajdziecie ją bez problemu, bardzo często w promocji. Gęsta i bogata jak wszystkie Biovaxy, ma dużą szansę stać się naszym ulubieńcem nie tylko po keratynowym prostowaniu ;)

PÓŁPRODUKTY
keratyna hydrolizowana


Oczywiście świetną opcją będzie też kupienie keratyny w sklepie z półproduktami i używanie jej do wzbogacania kosmetyków, które już mamy. Najlepiej robić to na bieżąco przez dokładanie dosłownie paru kropelek do porcji maski nałożonej na dłoń, bo unikniemy wtedy przesadzenia czy wręcz zrujnowania nam kosmetyku przez zbyt hojną rękę przy nalewaniu ;)

APLIKACJA KOSMETYKÓW
bo zakupy to nie wszystko...


Skoro omówiłyśmy już temat odżywek i masek, chciałabym przypomnieć Wam wpis Anwen na temat metody wprasowywania tych kosmetyków (klik!). U mnie ta metoda nie sprawdza się przy kosmetykach bez protein (powoduje wtedy jedynie puch), ale nawet przy zwykłym Kallosie Keratin daje efekt wow (a nie używam tego określenia zbyt często). Myślę, że jeśli do tej pory nie próbowałyście tej metody to warto po nią sięgnąć i po prostu dać jej szansę :)

Skoro już mówimy na temat aplikacji kosmetyków, skrobnę dwa słowa o metodzie OMO. Ta metoda będzie idealna dla tych z nas, które nie chcą/nie mogą myć włosów tylko łagodnymi detergentami jak delikatny szampon czy myjąca odżywka. W metodzie OMO myjemy skórę głowy czym chcemy (choćby i agresywnym szamponem, jeśli takiego potrzebujemy), a od pewnej wysokości (najczęściej od ucha w dół) – maską/odżywką. Później spłukujemy wszystko :)

Wiele osób waha się przed wykonaniem keratynowego prostowania wiedząc, że na przykład z powodu przetłuszczającej się skóry głowy albo jakiejś jej choroby (łuszczyca, ŁZS...) nie mogłyby w stu procentach przestawić się na dziecięce szamponiki bez „zakazanych” po keratynowaniu składników. Wizja wypłukania keratyny w mgnieniu oka potrafi skutecznie zniechęcić ;) Natomiast warto mieć na uwadze, że możemy wypróbować takiego właśnie kompromisu.




AAABY NIE PRZESADZIĆ...

Pamiętajmy, że keratyna to jedna z protein, a więc jej nadmiar może spowodować tak zwane przeproteinowanie. O przeproteinowaniu, przenawilżeniu i innych typowych przyczynach bad hair day pisałam już wcześniej, więc polecam tam zajrzeć by dowiedzieć się jak sobie w razie czego radzić. Każda z nas musi sama wyczuć ile keratyny będą w stanie przyjmować nasze włosy i po prostu podejść do tematu zdroworozsądkowo.



PRZYKŁADOWE PLANY PIELĘGNACJI

  • dla osób myjących odżywką:

mycie całych włosów Kallosem Keratin + po myciu maska Biovax JEDWAB + KERATYNA na zmianę z innymi produktami, np. nawilżającą odżywką Isana i emolientowym Biovaxem Naturalne Oleje

  • dla fanek łagodnych szamponów:

szampon nawilżający Vianek (klik!) + co mycie Dr. Sante z olejem arganowym i keratyną + od czasu do czasu coś nawilżającego/emolientowego

  • dla osób z problemami skórnymi:

leczniczy szampon na skórę głowy + mycie na długości odżywką Nivea + co mycie maska Kallos Keratin

  • dla chomików z dużymi zbiorami kosmetyków:

łagodny szampon lub nielubiana maska/odżywka do mycia włosów + maska bez protein/soli/silikonów/alkoholu + parę kropli hydrolizowanej keratyny



Pytanie do dziewczyn o zabiegu: jak wrażenia? Czy mogłybyście go polecić koleżance? A może już go powtórzyłyście lub, wręcz przeciwnie, bardzo żałujecie?

Buziaki,
A.

60 komentarzy:

  1. Aniu, a Ty prostowałaś włosy keratyną? Ja teraz się nad tym zastanawiam, bo włosy mam wysokoporowate i wiecznie prostuję. Staram się pielęgnować je dobrze (maski, olejowanie itd.), jednak nie wygram całkiem z moim spuszeniem włosów. Z drugiej strony skóra głowy ma skłonności do przetłuszczania i muszę myć ją codziennie... Nie wiem, czy opłaca mi się w takim razie prostować keratyną, skoro pewnie szybko mi się wypłucze :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A prostujesz je dlatego, że się puszą, czy dlatego że faktycznie są kręcone a pragniesz prostych? Bo jeśli to pierwsze to może nie keratyna, a Olaplex? Natomiast jeśli faktycznie zależy Ci na gładkiej tafli to spróbowałabym tego prostowania i zobaczyła, czy z tymi kosmetykami nie zyska na trwałości :) Moja mama myje prawie codziennie i efekty były naprawdę świetne.

      Usuń
    2. Aha, nie odpowiedziałam na pierwsze pytanie ;) Nie, nie prostowałam, bo lubię moje loczki i póki mam czas żeby na nie chuchać i dmuchać, nie planuję prostowania. Ale liczę się z tym, że życie może zweryfikować te plany i w razie czego na pewno wolałabym je wyprostować :)

      Usuń
    3. Ja mam pytanie bo jestem po keratynowy prostowaniu włosów kilka dni i dzisiaj pierwszy raz umyłam włosy tylko szampanem biolaven oraganic bez odżywek i niestety zauważyłam że one się lekko spuszyly :/są gladsze Ale już nie jak od razu po zabiegu :( i się zastanawiam dlaczego ? Czy coś zrobiłam źle? Powinnam użyć też maski ?

      Usuń
    4. Tu może być bardzo dużo przyczyn :( Sam szampon nie zawiera nic co gryzłoby się z keratyną, więc na przyszłość na pewno lepiej byłoby albo go zmienić, albo spróbować właśnie z jakąś odżywką czy maską. Ale to może być kwestia czegokolwiek, nawet źle wykonanego zabiegu czy słabej jakości preparatu. Najlepiej będzie jak skontaktujesz się ze swoim fryzjerem :)

      Usuń
    5. Ta maska i szampon z biovax ktore polecasz pomimo informacji na pudelku że sa bez silikonow, mają je - u mnie zostawily siano. Reszta masek, szamponow tej firmy okey, ale mają alkohol wiec tez bym nie ryzykowala. Ta maska z kallosa z keratyną tez sie nie nada(skład) mozna kupic ale tą mleczną i to tez zalezy od serii bo niekiedy mozna sie natknąć na benzyl alkohol. Trzeba czytac. Pozdrawiam ;)

      Usuń
    6. Benzyl alcohol nie jest jednym z wysuszających alkoholi, to związek z pierścieniem aromatycznym i służy jako konserwant/substancja zapachowa (a że może podrażnić skórę itd. to oczywiście inna sprawa). Już od dłuższej chwili nie śledzę nowości Biovaxa, ale przez długi czas żaden z ich kosmetyków nie miał wysuszających alkoholi.

      Kallos mleczny ma prawie identyczny skład jak Keratin, z tymi lekkimi silikonami itp., za to nie ma już keratyny - dlatego go nie wybrałam :)

      Usuń
  2. Koleżanka fryzjerka od dawna namawia mnie na keratynę, może w końcu sie skuszę.
    Aniu czy po zabiegu włosy sa grubsze i czy nie podraznia on skóry głowy?
    Dziekuję za tę ciekawą analizę:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sam środek do keratynowego prostowania jest BARDZO drażniący (zabieg musi być wykonywany w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z powodu powstających oparów, które drażnią oczy, śluzówki itp.). Natomiast już sami producenci przestrzegają, że środek nie powinien mieć kontaktu ze skórą głowy. Więc jeśli Twoja koleżanka umie to zrobić umiejętnie, to nie powinno być problemu :) Raczej nie kojarzę, żeby keratyna dawała efekt pogrubienia włosów.

      Usuń
    2. Zabieg jako polegający na obklejeniu włosa keratną, powinien go ciut pogrubic, ja ten efekt widze nawet po farbowaniu.
      Jednak skutecznie mnie zniechęciłaś tym smrodem- mam astme:(

      Usuń
    3. Keratynowe prostowanie wygładza wiec daje raczej efekt odwtotny do pogtubienia, wydaje sie, ze włosów jest mniej
      ��

      Usuń
    4. No nie do końca, włosów jest mniej jeśli wcześniej były suche, spuszone i tak dalej. Ale sama keratyna potrafi bardzo subtelnie pogrubić włos, oczywiście tymczasowo :)

      Usuń
  3. Jako że nigdy nie prostowałaś a ja mam w tym doświadczenie, to powiem że (przynajmniej w moim przypadku) środek myjący nie ma znaczenia.
    Myję włosy szamponami z sls i solą wysoko w składzie, nie szczędzę włosom silikonów, a efekt utrzymuje się bardzo długo.
    Większe znaczenie ma ilośc keratyny użytej do zabiegu, gdy używałam jej równo "na styk", to efekt utrzymywał się góra 2 miesiące (przy myciu łagodnym szamponem).
    A odkąd nakładam jej na włosy bardziej hojnie, to mam spokój na ok. 4 miesiące :), tym bardziej że jak napisałam wyżej, nie przejmuję się składami szamponów i odżywek.
    Ale tak naprawdę koncówki już nigdy nie wróciły do takiego wywijania się, jak przed pierwszym zabiegiem więc śmiem twierdzić, że im więcej zabiegów zrobimy tym bardziej efekt nakłada się na siebie (ja mam za sobą na razie 4).
    A potrzebę powtórzenia zabiegu zauważam dopiero wtedy, gdy jest wilgotno na dworze i włosy zaczynają się wtedy lekko odkształcać, także jeśli brać pod uwagę tylko wygląd włosów na sucho, to pewnie spokojnie mogłabym sobie [poczekać nawet rok :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za info o tym sumowaniu się zabiegów i o "oszczędzaniu" na ilości nakładanej keratyny, na pewno przyda się też czytelniczkom :)

      Co do szamponów to myślę, że warto uzupełnić tutaj, że masz po pierwsze naturalnie proste włosy, a po drugie - włosy, których baaardzo wiele sprawdzonych "włosomaniaczych" totalnie się nie sprawdziło. Więc może Twój typ włosa mógłby wytłumaczyć czemu te SLSy, silikony i sole im niestraszne :)

      Usuń
    2. "włosy, których baaardzo wiele sprawdzonych "włosomaniaczych" totalnie się nie sprawdziło"- chyba zjadło ci słowo :) jeśli miałaś na myśli produkty, to właściwie wszystkie włosomaniacze hity się u mnie sprawdziły, w najgorszym wypadku nie zrobiły nic albo przetłuściły, a jeśli jakieś dogmaty to tu się zgodze :)

      Usuń
    3. Chodziło mi o metody, teorie i tak dalej :)

      Usuń
  4. Ania, można w salonie zażyczyć sobie prostowanie od ucha w dół? Jestem pewna, że miałabym oklap, gdyby były prostowane od nasady (dlatego nigdy nie lubiłam prostownicy).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiesz co, myślę że to jest pytanie do fryzjera... Na logikę nie powinno być przeciwwskazań, chociaż ja obawiałabym się, że granica między idealnymi a nieidealnymi włosami byłaby zbyt widoczna ;)

      Usuń
  5. Przepraszam ze nie w temacie pod tym postem.
    Jakie jest Towje zdanie na temat wpływu nabiału (krowiego, koziego, owczego) na stan cery?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Temat jest trudny, bo zgodnie z moją wiedzą, nie ma rozstrzygających badań dowodzących takiej czy innej tezy. Ale powiem tak:

      _według mnie_ nieprawdopodobne jest, by mleko było zawsze winne trądzikowi czy innym zmianom skórnym, sama zresztą jestem przykładem osoby jedzącej nabiał i cieszącej się dobrą cerą. Daleka jednak jestem od tego, by całkowicie udział nabiału w patogenezie problemów skórnych negować. Z moich obserwacji wynika, że co najmniej u części osób odstawienie mleka i jego przetworów dało dobre efekty, choć mam wątpliwości, czy czasem pewnego udziału nie mają tu też inne zmiany diety, które "pociągnęło" za sobą odstawienie mleka.

      Co tak naprawdę chcę powiedzieć to to, że jeśli ktoś podejrzewa u siebie "mleczne" podłoże wykwitów, to warto po prostu sprawdzić jak cera zachowa się na trzymiesięcznym odwyku od każdego nabiału, a jak zachowa się na wprowadzanie mleka koziego/owczego, a jak zareaguje na małe (i ewentualnie stopniowo zwiększane) ilości krowiego.

      W miarę możliwości dobrze byłoby to zobiektywizować prowadząc notatnik z obserwacjami, robiąc zdjęcia, konsekwentnie stosując te same zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki itp.

      Usuń
  6. Taak, maski Biovaxa są super - łatwo dostępne, dobra cena i satysfakcjonujące działanie. Bardzo lubię ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja miałam 2 razy wykonywane prostowanie keratynowe w salonie powtórzyłam zabieg po 8 miesiącach , moja fryzjerka pracuje na brazylijskiej keratynie Inoar i jestem baaardzo zadowolona miałam takie włosy puszące na wilgoś kręcone suche brzydkie teraz mam taka taflę a w dodatku tak udało mi się zapuścić włosy mam w cudownej kondycji mogę komuś podesłać zdjęcia na mail :) Włoski są po prostu cudowne !

    OdpowiedzUsuń
  8. Czy ktoś miał zabieg kosmetykami Amazon Keratin? Albo używa ich linii kokosowej? Mam kilka pytań.

    OdpowiedzUsuń
  9. Tego szamponu z Lwem nie wolno używać! Bo jeden ze składników szybko wyplukuje keratyne. Starsza wersja jak najbardziej, ale nie ta nowsza

    OdpowiedzUsuń
  10. Sodium Coco - sulfate

    OdpowiedzUsuń
  11. Cześć, a czy po keratynowym prostowaniu mogę używać odżywki Gliss Kur z takim składem:
    Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Polyquaternium-37, Stearamidopropyl Dimethylamine, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Dimethiconol, Methylparaben, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Cyclomethicone, Hexyl Cinnamal, Sodium Sulfate, Linalool, Limonene

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witalski :)

      Raczej odradzam. Tak jak piszę na początku artykułu, zaleca się unikać kosmetyków z solą (Sodium Chloride), silikonów i wysuszających alkoholi (Alcohol, Alcohol denat. oraz Isopropyl alcohol), a w tej odżywce są trzy silikony.

      Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź ��

      Usuń
  12. Witam,
    mam przed sobą odżywkę nivea repair & targeted care i w składzie są alkohole na drugim i trzecim miejscu i kolejne dwa dalej. do tego jest też sodium chloride. Czy kupiłam nie taką odżywkę jak powinnam (a wyglada jsk na zdjeciu powyżej) czy brak soli i alkoholu tyczy się jedynie szamponów a odżywek i masek już nie?
    Pozdrawiam,
    Ania

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak napisałam w liście "zabronionych" składników, zakaz dotyczy tylko kilku składników: "wysuszających alkoholi (Alcohol, Alcohol denat. oraz Isopropyl alcohol)".

      Wszystkie inne alkohole (Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol i wiele, wiele innych) to tak zwane alkohole tłuszczowe. Należą do grupy alkoholi, bo chemicznie rzecz biorąc są to długie alkany z grupą "OH" na końcu, ale ponieważ mają długie łańcuchy (a nie jak wspomniany Denat/Isopropyl - dwa-trzy węgle) zachowują się na skórze i włosach zupełnie inaczej i nie mają nic wspólnego z tymi wysuszającymi paskudnikami.

      Słowem, jeśli Twoja odżywka ma taki skład jak ten na zdjęciu w powyższym poście - możesz używać spokojnie :)

      Usuń
  13. a co z solą w składzie obu odżywek Nivea?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem jest ona tak nisko, że w całokształcie składu całkowicie nieistotna :) Jak wspomniałam w podsumowaniu, u mojej Mamy sprawdziły się absolutnie szałowo i dlatego mimo wszystko zdecydowanie warto je znać! Ale na wszelki wypadek wyedytowałam posta, żeby to było bardziej oczywiste - dzięki za ten komentarz :)

      Usuń
    2. Nawet mała ilość soli po keratynie szkodzi. Z czasem zaczyna mieć wplyw na wyglad wlosow. Kolejna sprawa, autor artykulu nie doczytal w skladzie Nivei że zawiera ona BENZYL ALKOHOL oraz ALKOHOL. A benzyl szczegolnie lubi niszczyc keratynę. Zanim przystapilam do zabiegu konsultowalam sie z kolezanka po trychologii. Dzieki czemu efekt na moich wlosach utrzymuje sie 7 miesięcy a nie 3 miesiace tak jak wtedy gdy poszlam za "dobrymi radami" z internetu.

      Usuń
    3. Zgadzam się. Nivea w ogóle nie powinna być brana pod uwagę po keratynowym zabiegu. Za dużo w tym składzie szkodników

      Usuń
    4. Kurczę, ja z kolei konsultowałam się z dwiema fryzjerkami robiącymi ten zabieg i one na przykład zdementowały to :( Dodatkowo w żadnej odżywce nie widzę ALCOHOL, możesz wskazać w której dokładnie i tak mniej-więcej gdzie? Aha, no i Benzyl alcohol nie znalazłam w żadnych materiałach dotyczących "szkodliwych" składników, a co więcej - wypatrzyłam go w składzie któregoś z profesjonalnych preparatów po keratynowym prostowaniu... Dałyście mi do myślenia, dziewczyny :O

      Usuń
  14. Witam, ja miałam robioną keratynę ponad miesiąc temu . Po pierwszym myciu wyszły mi okropnie zniszczone końcówki. Zdecydowałam się je troszkę podciąć jednak nie wszystko bo musiała bym zostawić bardzo krótkie włosy. Po podcięciu włosy po wysuszeniu wyglądają jak odkształcone po ściągnięciu gumki zarówno po suszeniu suszarką jak i naturalnym wyschnięciu. Czy aby uzyskać efekt prostych włosów mogę użyć jakiejś specjalnej szczotki przy suszeniu? Tangle Teezer nie sprawdza się... :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma przeciwwskazań do tego, by po keratynie włosy suszyć na szczotce itp., więc na pewno warto spróbować! Spróbuj też zabezpieczać końcówki kropelką jakiegoś lekkiego oleju (z pestek śliwki, truskawki itp.), bo silikonowego serum lepiej teraz unikać.

      Usuń
  15. Cześć. Czy po zabiegu można stosować maskę Cien z kreatyną z Lidla?

    OdpowiedzUsuń
  16. Hej. Zrobiłam keratynowe prostowanie Alfaparfem u fryzjera, wszystko było zrobione według zaleceń tylko włosy umyłam 48h później nie 72h, bo włosy były tłuste, a musiałam jakoś iść do szkoły. No i włosy z pięknych wróciły do poprzedniego stanu...czy to możliwe by ta keratyna wypłukała się za pierwszym myciem? umyłam włosy baby dream'em i maskę nałożyłam fryzjerską mila cola. jutro nałożę na włosy keratynowy kallos może będą lepsze...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, nie mam wystarczającej wiedzy by Ci odpowiedzieć. Polecam skontaktowanie się z doświadczonym w kwestii tego zabiegu fryzjerem albo z przedstawicielem producenta, w tym przypadku Alfaparfu.

      Usuń
  17. A jest jakiś szampon dla blondynek po keratynie? Chodzi tu żeby był bez tych wszystkich sls itd a niwelował żółty odcień

    OdpowiedzUsuń
  18. Wita. Słyszałam, że maska kallos ma dużo w składzie silikonów i innych nie korzystnych składników na włosy po keratynowym prostowaniu czy to prawda? Bardzo proszę o odpowiedź :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zależy która maska Kallos, jest ich już około 20 różnych wersji i składy są naprawdę przeróżne :) Musiałabyś uściślić która :)

      Usuń
    2. Kallos Keratin ma silikon w składzie .To myć czy nie myć ?

      Usuń
    3. Kallos Keratin jest tu polecany do mycia włosów, czyli spędza na nich tylko chwilę. Dodatkowo silikony w nim zawarte to jeden silikon lotny, a drugi spłukiwalny, więc po spłukaniu maski i potem kolejnym płukaniu po innej masce/odżywce nie ma po nim śladu. Potwierdzone przez dwie fryzjerki po kursie robienia tego zabiegu :)

      Usuń
  19. Fakt jeden z nich jest lotny ale drugi nie jest spłukiwalny wodą a już delikatnym szamponem . Nie ma znaczenia czy preparat z silikonem będzie na włosach przez chwile - jeśli ma silikon to go ma i aplikujemy go na włosy . Jeśli nie używamy szamponów do mycia włosów to silikon się na nich nadbudowuje . Nie chcę nikogo obrazić ale większość fryzjerek ma zerową wiedzę na temat składów kosmetyków .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ogólnie z opinią na temat wiedzy fryzjerek na ten temat się zgadzam, ale wiadomo że konsultowałam się z takimi zaufanymi ;) Ale jeśli Ty jesteś absolutnie i w stu procentach pewna tego, co piszesz to jasne, nie będę się kłócić :D Chociaż na pewno jestem zdziwiona, bo już kilku osobom poleciłam mycie Kallosem Keratin po encanto itd. i efekty były po prostu MEGA! Może jest tak, że kiedy stosuje się metodę tak łagodną i z tak częstym "dowozem" keratyny to bilans i tak wychodzi na plus?

      Usuń
  20. Mam pytanie czy szampon z o'herbal,włosy suche i zniszczone z ekstraktem z lnu będzie się nadawał do mycia po keratynowym prostowaniu włosów ? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawiera on detergent (SMS), który w zależności od źródła uważany jest albo za mocny, albo średnio mocny. Czyli ja bym go do włosów po tym zabiegu nie użyła.

      Usuń
  21. Żadnej z przedstawionych tutaj pozycji kosmetyków nie polecałabym używać po keratynowym prostowaniu włosów ponieważ każdy z nich ma w swoim składzie substancje których należy unikać. Jestem po keratynowym prostowaniu po raz kolejny i wystrzegam się produktów które zostały tu opisane. Zanim zaczęłam wnikliwie sprawdzać i bardzo dokladnie analizować składy szamponów, odżywek czy masek do włosów, osoba która specjalizuje się w zabiegach keratynowych od lat zdecydowanie odradziła mi te produkty. Uwielbiam odżywkę nivea i ciężko było się z nią pożegnać ale dzięki temu efekt prostowania utrzymuje się ponad 4 miesiące przy codziennym myciu głowy. Maska kallos dopuszczalna jest raz na długi czas,natomiast szampon babydream -jak wcześniej pisała jedna z Pań zawiera szkodliwe dla keratyny składniki podobnie zresztą jak odżywki nivea. Da się kupić produkty drogeryjne nie zawierające w swoim składzie szkodliwych składników dla kreatyny a napis z przodu produktu "bez sls i etc" niech nikogo nie zmyli ponieważ w składzie często spotyka się zastępcze składniki o niejednokrotnie jeszcze gorszym działaniu. Czytanie składu to bardzo ważna sprawa jeśli zależy nam na utrzymaniu efektu za który w końcu płacimy. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten szampon jest wycofany ze sprzedaży i zresztą cały artykuł wymaga solidnej aktualizacji - sporo składów się pozmieniało, może najlepiej byłoby go całkiem skasować żeby nie wprowadzał ludzi w błąd (jak napiszę nowy, to ten dalej będzie wyskakiwał wysoko w wyszukiwarce) :)

      Tak jak napisałam wyżej, wpis był konsultowany z profesjonalistkami i jak widać, co fryzjer to opinia: być może zależy to od kursu, i każda marka przekazuje trochę inne informacje na swoich szkoleniach?

      Usuń
  22. Trochę nie rozumiem Twojego artykułu. Piszesz, że maski Kallosa są odpowiednie do stosowania po zabiegu keratynowego prostowania, jednak wszystkie w składzie zawierają zarówno silikony, jak i benzyl alcohol, czyli składniki, które szybciej wypłukują keratynę. Teraz jestem zdezorientowana i nie wiem, czy mogę używać tej maski, na różnych stronach przeczytałam, że kategorycznie się one nie nadają po zabiegu. Czy mogłabyś to jakoś wyjaśnić / sprostować jak to jest właściwie z maskami tej firmy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po pierwsze Benzyl alcohol nie jest jednym z alkoholi wypłukujących keratynę, to związek "ciężkim" pierścieniem aromatycznym :)

      Tak jak pisałam w komentarzach wyżej, rozmawiałam z doświadczonymi fryzjerkami i one same pokazały mi, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie do stosowania po zabiegu normalnie mają SLeS, sól, silikony, alkohol... a reszta składu bardzo często jest znacznie gorsza niż produkty drogeryjne, choćby takie jak te które polecam we wpisie. Więc ewidentnie przywiązuje się do tego zbyt dużą wagę podczas gdy wystarczyłoby racjonalnie zminimalizować ich obecność we "włosowej diecie" :) W tekście podkreślam, że to jest przegląd subiektywny, oparty na doświadczeniu, wrzucam też składy żeby każdy sam je sobie obejrzał i ocenił, nic nie zatajam. Decyzja i tak należy tylko do Ciebie :) Jeśli interesują Cię kosmetyki super-hiper-ściśle rygorystycznie spełniające kryteria to zajrzyj do najnowszego tekstu:
      https://www.kosmeologika.pl/2018/11/pielegnacja-wlosow-po-keratynowym-prostowaniu.html

      Usuń
  23. bumfight sparkle3 lutego 2021 10:34

    ja mialam jeszcze reszte odzywki z delpos i sprawdzila sie ideolo, zwlaszcza ze jest naturalna i bez silikonów

    OdpowiedzUsuń
  24. Bardzo przydatny wpis. Dziękuję. Ja uwielbiam dziewczyny ten szampon: https://keratinmoment.pl/produkt/agave-szampon-wygladzajacy/ . Polecam. Mają też fajne serum i odżywkę.

    OdpowiedzUsuń
  25. Bardzo dużo cennych informacji o pielęgnacji włosów!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kosmeologika , Blogger